Jak zrobić własny notatnik? Warsztaty bindowania.
Anita Kramarczyk i Patricia Dragan



Jaka pierwsza myśl przychodzi Ci do głowy, kiedy słyszysz o ściegu koptyjskim? Czy wiesz co to jest? Powróćmy do II wieku i stwórzmy własną książkę. Dlaczego właśnie do II wieku? Dlatego, że po raz pierwszy ścieg koptyjski był używany przez Koptów, znanych jako rodzimych chrześcijan z Egiptu. Jeśli lubisz podróżować, my pomożemy Ci przenieść się w czasie.
Zapraszamy do wypróbowania swoich sił w roli introligatora i zrobienia własnego notatnika :)





Patricia Dragan – pochodzi z Rumunii, a od września 2012 roku, mieszka w Czeskim Cieszynie, gdzie przez rok w ramach projektu Wolontariat Europejski (EVS), pracowała w DDM. W Rumunii prowadziła warsztaty kreatywnego recyklingu, pracując z dziećmi, młodzieżą oraz firmami. W 2013 r. zdecydowała się wdrożyć projekt Kreatywnego Recyklingu w Cieszynie w Polsce, w ramach Fundacji Laja, rozpoczynając od zorganizowania w kwietniu 2013 roku festiwalu Tydzień Ziemi – zielonego tygodnia warsztatów, spotkań i wykładów dotyczących środowiska.

Anita Kramarczyk – socjolożka, edukatorka i obserwatorka rzeczywistości, silnie związana z loklanym środowiskiem organizacji pozarządowych. Wraz z Patrcią Dragan od 2013 r. prowadzi projekt Kreatywny Recykling. Interesują ją zróżnicowane oblicza ludzi i ich wytwory (szeroko pojęta kultura) oraz ich wpływ na środowisko naturalne. Aktualnie koordynuje międzynarodowy projekt C.R.E.E.P. – Kreatywny Recykling – Program Edukacji Ekologicznej, dofinansowany przez Fundusz Wyszehradzki, którego celem jest stworzenie przewodnika z warsztatami z zakresu kreatywnego recyklingu dla nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą.

Trenerki stanowią część Kreatywnego Recyklingu, nieformalnej grupy osób, związanych z Fundacją Laja. Zajmująca się nieformalną edukację ekologiczną.

Projekt Kreatywnego Recyklingu został zainicjowany w Bukareszcie przez rumuńską organizację D’Avent NGO w 2011 roku. Inicjatywa zrodziła się z potrzeby zachęcenia ludzi, do wzięcia odpowiedzialności za środowisko naturalne, przy wykorzystaniu własnej kreatywności.

W styczniu 2013 roku idea została doceniona nie tylko w Rumunii, gdyż została uznana za jedną z 13 najważniejszych inicjatyw ekologicznych na świecie przez Green Economy Eco-Business Innovation Initiative. Projekt został zaprezentowany w Nowym Jorku na Zgromadzaniu Młodzieży. To osiągnięcie pchnęło jedną z inicjatorek pomysłu w Rumunii – Patricię Dragan, do rozwinięcia projektu w Polsce i Czechach. W lutym 2013 roku wdrożyliśmy inicjatywę Kreatywnego Recyklingu w polskim Cieszynie, przy wsparciu Fundacji Laja.

www.facebook.com/KreatywnyRecykling



PARTNERZY FESTIWALU



PATRONI MEDIALNI